Kõrgema Kunstikooli Pallas nahadisaini ja restaureerimise eriala ülevaatenäitus "Teekond" ja pop - up töötoad

Näitusel on eksponeeritud disaini ja restaureerimise eriala üliõpilaste ja vilistlaste tehtud tööd, mis näitavad tudengite omandatud teadmisi ja oskusi. Lisaks aksessuaaridele, köidetele ja laegastele on näitusel esindatud ka restaureeritud ja restaureerimist vajavad objektid. Sel moel on vaatajal võimalik mõista tööprotsessi.
Külastaja saab näha, kuidas nahast valmib objekt ja lagunenud paberist artefakt ning missugused on loometöö võlud.


“Teekond” on väljapanek, mis annab võimaluse vaatajal kogeda loome- ja disainiprotsessi algusest lõpuni, et tutvustada valminud loomingut ja tekitada külastajates huvi Kõrgemas Kunstikoolis Pallas õpetatava disaini- ja restaureerimise erialade vastu. Tööde autoriteks on Kõrgema Kunstikooli Pallas nahadisaini ja restaureerimise erialal õppivad või juba lõpetanud tudengid ning juhendajateks nahadisaini osakonna õppejõud ja meistrid.

Näitust saab tulla Kvartali 2. korrusele uudistama 20. märtsist kuni 20. aprillini. 


20. märts kell 17 NÄITUSE AVAMINE ja kell 18 VÄIKEAKSESSUAARIDE TÖÖTUBA

Isikupärase käepaela või võtmehoidja valmistamine. 
Töötoa käigus on igal osalejal võimalus omandada naha kui materjaliga töötamise oskusi. Saab  proovida kätt naha lõikamises, töötamises auguraudade ja templitega, neetida, öösida ja lüüa kinnitustrukke, mille tulemusena saab iga osaleja isikupärase võtmehoidja või käepaela õnnelikuks omanikuks. 
Värvikaid käevõrusid ja võluvaid võtmehoidjad looma on oodatud kõik suured ja väikesed nahatöö huvilised, kelle põnevaid ideid aitavad kohapeal teostada nahatöö meistrid Tartu Kõrgemast Kunstikoolist. 

Aeg: 20. märts (kolmapäev) kell 18:00-19:30 
Koht: Kvatali II korrus 
Osalemine TASUTA 

3. aprill kell 17  MARMOREERIMISE TÖÖTUBA

Paberi marmoreerimine Ebru stiilis. Ebru on Türgi paberi marmoreerimise stiil, mille juured ulatuvad 15. sajandisse. Töötoas saab iga osaleja selle iidse kunsti telgitagustesse piiluda ning juhendaja käe all luua ainulaadse mustri paberile või ka nahale. 

Aeg: 3. aprill (kolmapäev) kell 17:00-18:30 
Koht: Kvartali II korrus 
Osalemine TASUTA